Stomatologia zachowawcza

Próchnica dotyka ludzi w każdym wieku. Z jej powodu cierpią i dzieci, i dorośli. Nieleczona może doprowadzić do utraty zęba oraz spowodować wiele poważnych schorzeń. Przyczyną powstawania próchnicy jest działalność szkodliwych bakterii, niewłaściwa dieta, zaniedbania higieny jamy ustnej.

Pierwszymi objawami próchnicy są – ból, nadwrażliwość zębów, przebarwienia na szkliwie. Nie wolno odwlekać wizyty w gabinecie stomatologicznym. Leczenie podjęte odpowiednio wcześnie może okazać się niemal bezbolesne.

Początkowe fazy próchnicy leczymy za pomocą remineralizacji, fluoryzacji i tak zwanego „lakowania” – pokrywania szkliwa zębów specjalną substancją ochronną („lack”). Stosowane przez nas wypełnienia wykonane są z kompozytów światłoutwardzalnych, w praktyce nieróżniących się odcieniem od naturalnej barwy zęba. Dzieciom proponujemy wypełnienia kolorowe.

Niezwykle ważną sprawą w profilaktyce próchnicy, a także chorób przyzębia jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Należy pamiętać o tym, że samo czyszczenie zębów za pomocą szczoteczki, pasty i nici dentystycznej to nie wszystko. Konieczne jest również regularne poddawanie się zabiegom higieny, czyli usuwania kamienia
i osadu nazębnego. Podczas takiego zabiegu higienistka oczyszcza zęby
w profesjonalny sposób. Przy użyciu ultradźwięków zdejmuje z nich kamień i osad. Następnie, aby jeszcze dokładniej oczyścić zęby z wszelkich zanieczyszczeń, poddaje je piaskowaniu. Dzięki temu zęby przez dłuższy czas pozostają gładkie
i jasne. Ostatnim etapem zabiegu higieny jest polerowanie. Test…

Lokalizacja

Formularz kontaktowy