Rtg zębów – Radiofizjografia , Pantomogram, TK 3D

Zdjęcia Rtg zębów – radiofiziografia

 

OBRAZ CYFROWY W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

 

Twórcą pierwszej radiowizjografii® jest francuska firma Trophy która jako pierwsza na świecie opracowala i wprowadzila do sprzedaży systemy cyfrowe do stomatologii. Od 1982 roku kiedy Dr Francis MOUYEN wraz z Trophy opracował i opatentował system RVG, minęlo już ponad 20 lat i w tej chwili w sprzedaży jest już 6 generacja tych urządzeń. RVG wraz z kamerą wewnątrzustną, aparatami rentgenowskimi i oprogramowaniem Trophy Windows tworzy najbardziej skuteczny system diagnostyczny na świecie

 

Do czego służy radiologia w stomatologii?

  • Podstawowe narzędzie do diagnostyki
  • Wykrywanie patologii
  • Kontrolowanie przeprowadzanego zabiegu
  • Dlaczego obraz cyfrowy a nie analogowy (na kliszy)

 

Aby Zminimalizować dawkę promieni rentgenowskich – Radiowizjografia pozwala obniżyć dawkę promienii rtg w stomatologicznych zdjęciach wewnątrzustnych aż o 90 %. W praktyce w miejsce 1 zdjęcia wenątrzustnego wykonanego na kliszy, można zrobić 4 do 5 zdjęć metodą cyfrową za pomocą radiowizjografii (RVG).

Aby szybko i w każdej chwili otrzymać zdjęcie (czas oczekiwania od naświetlenia zęba do otrzymania obrazu na ekranie to 2 sekundy, wobec średnio 5 minut przy kliszy tradycyjnej) – oszczędność czasu pacjenta i lekarza
Aby lepiej wykorzystać informacje zawarte na zdjęciu ( na ekranie komputera obraz jest kilkadziesiąt razy powiększony, co pozwala tak lekarzowi jak i pacjentowi szczegółowo obejrzeć zdjęcie)

Aby Ułatwić procedurę radiologiczno – diagnostyczną (natychmiastowe zdjęcie, obraz powiększony, przetwarzanie komputerowe w oprogramowaniu Trophy Windows pozwala przeanalizować najmniejsze detale i je pomierzyć co do milimetra)

Aby ułatwić Komunikacja pomiędzy lekarzem a pacjentem – obraz zębów kilkadziesiąt razy powiększony na ekranie komputera jest znacznie bardziej zrozumialy i czytelny dla pacjenta w porównaniu do kliszy rtg o rozmiarach 3 cm*2 cm. Obraz cyfrowy pozwala lekarzowi dokładnie okazać pacjentowi to o czym mówi.

Aby ułatwić możliwość powtarzania zdjęć
Aby Informatyzowac dane diagnostyczne – Łatwy dostęp Do danych, możliwość przesylania zdjęć internetem do konsultacji przez specjalistów
Aby ulatwić dostęp do danych (można analizować na przestrzeni wielu lat przebieg leczenia czy stan uzębienia w danym czasie)
Te wszystkie korzyści które daje radiowizjografia, sprawiają że cyfrowe urządzenia do zdjęć stomatologicznych wewnątrz i zewnątrzustnych stają się obowiązkowym wyposażeniem każdego nowoczesnego gabinetu stomatologicznego.

 

Nie bez powodu tak dużo się mówi o obniżaniu dawek promieniowania, ponieważ stomatologia XXI wieku nie może się obyć bez wykonywania wielu zdjęć rtg niezbędnych zarówno do diagnostyki, jak i do kontroli przebiegu leczenia. Takie dziedziny stomatologii jak implantologia czy endodoncja nie moglyby być skutecznie wykonywanych bez cyfrowych systemów radiologicznych.

Radiowizjografia jest bardzo ważnym elementem wyposażenia lekarza stomatologa, gwarantującym szybkie i skuteczne leczenie coraz bardziej wymagających pacjentów.

 

Dokładny, bezpieczny i łatwy w obsłudze Tomograf Kodak 9000 3D

Jednymi z wielu zalet systemu Kodak 9000 3D jest możliwość fragmentarycznego obrazowania zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu można dostrzec najdrobniejsze szczegóły, co czyni system idealnym do większości zastosowań w stomatologii, nawet tak wymagających jak endodoncja czy periodontologia.

 

Bezpieczeństwo obrazowania 3D

 

Wycinkowe obrazowanie ogranicza się do zadanego obszaru przy jednoczesnym zachowaniu radiologicznej zasady ALARA (As Low as Reasonably Achievable). Średnia dostarczana dawka w przypadku pojedynczego badania 3D wykonanego przy użyciu systemu Kodak 9000 to jeden do trzech dni promieniowania tłą – czyli ekspozycji, którą każdy z nas otrzymuje ze źródeł naturalnych. Stanowi to dziesięć do trzydziestu razy mniejszą dawkę niż w przypadku konkurencyjnych systemów.

 

Podsumowując: fragmentaryczne obrazowanie zapewnia nie tylko najwyższą precyzję zdjęcia tomograficznego, lecz również lepszą ochronę pacjentów.

 

3D – łatwość adaptacji

Dzięki systemowi Kodak 9000 3D nie będziesz już musiał wysyłać do swoich pacjentów do radiologa. W czasie poniżej 2 minut i we własnym gabinecie będziesz w stanie wykonać badanie tomograficzne. Pozwoli to na znaczącą redukcję ilości wizyt pacjenta oraz skróci czas leczenia. W praktyce pozwoli Ci to uzyskać dodatkowe informacje i bezzwłocznie postawić właściwą diagnozę.

 

3D – łatwość użycia i pozycjonowania

 

System Kodak 9000 3D charakteryzuje się przyjaznym oprogramowaniem. Dzięki temu wykonanie badania 3D jest szybkie i proste. Ustawienie pacjenta ułatwia ergonomiczny zagryzak oraz zestaw pionowych pozycjonerów. Wystarczy wybrać w komputerze obszar, który chcemy zobrazować, ustawić pacjenta i wykonać badanie.

 

Pewna diagnoza

 

System Kodak 9000 3D daje nowe możliwości diagnozowania struktur zębowych oraz zmian patologicznych. Dzięki Kodakowi 9000 3D uzyskasz wszelkie niezbędne informacje oglądając dowolne przekroje obrazowanych tkanek.

Dzięki obrazowaniu 3D uzyskasz dokładne odwzorowanie tkanek w przestrzeni. Obrazy są wyświetlane w przekrojach osiowym, strzałkowym i czołowym. Wszystkie pomiary są rzeczywiste i wykonywane z niespotykanądokładnością 76 μm w skali 1:1. Trójwymiarowa rekonstrukcja pozwala na szybką ocenę stanu i niezaprzeczalnie ułatwia efektywną komunikację z pacjentem.

 

Obrazowanie 3D jest rozszerzeniem tradycyjnych zdjęć 2D. Co ważniejsze, obie metody idealnie się uzupełniają. Zdjęcia pantomograficzne i cefalometryczne dają ogólną informację, a radiogramy 3D pokazują szczegóły i lokalizację przestrzenną wybranych obszarów obrazowania.

 

Opracowany przez firmę Kodak system łączenia skanów- stitching umożliwia uzyskanie tomografii komputerowej o średnim polu obrazowania o średnicy 75 mm i wysokości 37 mm. Rozwiązanie to pozwala na wykonywanie, tym samym aparatem, zarówno zdjęć o wysokiej rozdzielczości i bardzo niskiej dawce dla pacjenta jak i radiogramów o większym polu obrazowania. Dzięki temu aparat pozwala zarówno na wykonywanie badań mających zastosowanie w endodoncji (najwyższa dokładność) jak i obrazowania dla celów rozległych zabiegów implantologicznych wymagających obrazowania całej szczęki lub żuchwy.

Lokalizacja

Formularz kontaktowy