Personel
  Stomatologia zachowawcza
 Zabiegi chirurgii periodontologicznej
 Leczenie endodontyczne / kanałowe /
 Stomatologia kosmetyczna i wybielanie zębów
 Implanty
 Sterowana regeneracja kostna
 Rtg zębów - Radiofizjografia , Pantomogram, TK 3D
 Ortodoncja
 Kontakt
 Lokalizacja
 Cennik
 Aktualnosci
Zabiegi chirurgii periodontologicznej   


Zabiegi chirurgii periodontologicznej

Periodontologia dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem tzw "paradontozy". W naszym centrum prowadzimy kompleksowe leczenie chorób przyzębia. Stosujemy zarówno profesjonalny instruktaż higieny, oczyszczanie zębów z kamienia jak i szynowanie zębów rozchwianych, a także po odpowiednim przygotowaniu, chirurgiczne metody leczenia "paradontozy" z zastosowaniem nowoczesnych preparatów pozwalających na odbudowę przyzębia (Bio-oss, Fisiograft, Emdogain).
Leczenie chorób przyzębia składa się z 3 etapów:

  • leczenie wstępne - faza higienizująca,
  • leczenie podstawowe (szynowanie zębów, stosowanie leków, leczenie chirurgiczne),
  • leczenie podtrzymujące

W fazie wstępnej rozpoznajemy problem. W przypadku najczęściej spotykanej postaci "paradontozy" przeprowadzamy dokładny instruktaż higieny jamy ustnej, zalecamy dokładny skaling, czyli usunięcie kamienia nad- i poddziąsłowego, następnie polerowanie zębów przy użyciu piaskarki oraz zalecamy stosowanie odpowiednich leków. Jest to najczęsciej przygotowanie do właściwego etapu leczenia. Zęby rozchwiane w podstawowej fazie leczenia szynujemy. W razie potrzeby przeprowadzamy odpowiednie leczenie protetyczne. Po tych czynnościach kierujemy do naszego chirurga. Leczenie chirurgiczne ma na celu:
Reparacja:

  • kiretaż otwarty,
  • gingiwektomia,

Regeneracja:

  • zastosowanie biomateriałów: Bio-oss, Fisiograft, Emdogain,
  • zastosowanie błon zaporowych Bioguide,

Poprawa estetyki przyzębia:

  • pokrycie recesji dziąseł

Zachowanie osiągniętego efektu leczenia jest możliwe tylko dzięki właściwej higienie, odpowiednio częstym badaniom kontrolnym i wdrażaniu w miarę potrzeby dodatkowego leczenia (głównie odpowiednio często usuwanie kamienia nazębnego). U pacjentów, u których brakuje zębów bardzo ważne jest właściwe ich uzupełnienie