Personel
  Stomatologia zachowawcza
 Zabiegi chirurgii periodontologicznej
 Leczenie endodontyczne / kanałowe /
 Stomatologia kosmetyczna i wybielanie zębów
 Implanty
 
  Imtec
 Sterowana regeneracja kostna
 Rtg zębów - Radiofizjografia , Pantomogram, TK 3D
 Ortodoncja
 Kontakt
 Lokalizacja
 Cennik
 Aktualnosci
Implanty   


IMTEC SENDAX Miniimplanty zębowe (M.D.I.)

W systemie stosowane są sterylne implanty z zatrzaskiem kulkowym do stabilizacji dolnych protez ruchomych.

System miniimplantów zębowych (M.D.I.) firmy IMTEC oparty na selektywnym wszczepianiu samogwintujących się, wykonanych z tytanowego stopu implantów o małej średnicy (1.8 mm) znajduje zastosowanie przypadku problemów ze stabilizacją dolnych protez ruchomych.

Umożliwia minimalnie inwazyjną, przystosowaną do natychmiastowego obciążenia czynnościowego rekonstrukcję uzębienia o charakterze ostatecznym na bazie miniimplantów zębowych

Implanty te mogą być osadzane rutynowo, z zastosowaniem jedynie znieczulenia miejscowego, techniką której inwazyjność ograniczona jest do minimum. Postępowanie zgodne z instrukcją pozwala obciążyć je natychmiast po wszczepieniu.

Miniimplanty zębowe (M.D.I.) firmy IMTEC z zatrzaskiem kulkowym, który składa się z czapeczki (panewki) i kulki - (O-Ball Implants) dostępne są w czterech długościach: 10,13,15,18 mm, co pozwala na maksymalnie efektywne wykorzystanie dostępnej tkanki kostnej.

Mini Implanty Sendax są samogwintujące i wkręcane w kość przy pomocy ręcznych kluczy o stopniowo rosnącym momencie obrotowym.

Do stosowania systemu nie jest potrzebny mikrosilnik chirurgiczny, a jedynie zwykły mikrosilnik unitu ( do wykonania nawiertu pilotażowego) oraz załączone klucze ręczne.

Miniimplanty MDI z zatrzaskiem kulkowym (O-Ball) są sterylne.

imtec.jpg